Terrassialade trendid (mis on tulnud, et jääda) — Liv Outdoor

Terrassialade trendid (mis on tulnud, et jääda)

Birgit Jaanus, sisearhitekt

Trendidest rääkimine tekitab minus alati vastuolulisi tundeid, sest ma usun, et ajatus ja kvaliteet on alati tõusuvoolus. Olen seda meelt, et igal aastal ei pea sisustuselemente välja vahetama. Pigem soovitan investeerida kvaliteetsetesse ning funktsionaalsetesse toodetesse. Kui selleks ei ole korraga võimalust, siis on alati võimalik lisada või vahetada välja igal aastal üks toode vastavalt vajadusele. Siinkohal jagan mõned mõtted, mida tähele panna, kui täna hakata terrassiala kujundama või värskendama.

Looduslikud ja/või vastupidavad materjalid


Looduslike materjalidega välitingimustes vastupidavust saavutada on muidugi keeruline. Päike ja niiskus teevad ajaga oma töö. Tiigipuu on tänu endas sisalduvatele looduslikele õlidele hea valik. Samuti on vastupidavamad termotöödeldud puidud. Võimaluse korral eelista looduslikku, aga välimööbli puhul on oluline aspekt ka vastupidavus ja kasutusmugavus. Kvaliteetsete alumiiniumist raamiga ning UV-kaitsega sünteetiliste materjalide eelistamine on samuti õigustatud, kui pead oluliseks vähest hooldust ja teed investeeringu aastateks.

Polo söögilauakomplektSky päevitustoolid (Liv Outdoor)


Ajatud toonid ja mustrid


Looduslikud soojad toonid - elevandiluu, beežikad, pruunikad ja terrakota toonid loovad hubase ja mõnusa ruumi ka sombuse ilmaga ja on minu arvates meie kliimasse igati sobivad. Toon-toonis triibud, ruudud ja täpid on alati ajatult klassikalised mustrid, mida saab ka omavahel kombineerida. Ning kui on soov värvi või särtsu lisada, siis soovitan seda teha tekkide, patjade või mõne üksiku statement tootega.
Limited Edition Poolside Serpentine välivaip, Olala tumba (Liv Outdoor)Valgustus


Päevasel ajal on kõige olulisem päikese poolt pakutava valguse kujundamine. Kas siis selle piiramine varjudega või mitte. Pimedal ajal aga loob valgus ruumi. Minu soovitus on alati kasutada valgust erinevate kihtidena. Kaudse hajusa valgusega ruumi servades saab anda hubase üldfooni ja midagi tuua ruumi keskele pilgupüüdjaks kasvõi küünalde või lõkke kujul.


Laetav lauavalgusti, rippvalgusti (Laterna Magica)


Erinevad tekstuurid


Tekstuur on väike detail, millega saab lisada ruumile lisakihte. Ühevärvilisele suurele välidiivanile võiks olla näiteks tasakaaluks komplektis punutud seljatoega toolid jne. Sellest tekkivad varjud lisavad veel omakorda põnevaid ruumimänge. Tekstuure saab sisse tuua mööblikangastega või punutud detailidega. Samuti sirmide ja taimedega.

Dream tugitoolid, Hug diivanid, laud ja varikatusTaimed


Rohelust ei saa terrassil kunagi liiga vähe olla. Üheaastaste taimede asemel võiks eelistada mitmeaastaseid taimi, kui on võimalus neid talveks katta või jahedasse ruumi tõsta. Mida rohkem variatsiooni seda rohkem meelitavad taimed ligi erinevaid putukaid, mis on alati jätkusuutlikum. Kui esialgu tundub, et mida head saab olla putukate rohkuses, siis võrreldes monokultuuri kasvatamisega on suurem võimalus, et loodus reguleerib ennast ise, kui erinevust on rohkem. Lisaks ka mitmekülgsem silmailu. Alates kõrrelistest kuni õitsvate ja rippuvate isenditeni. Maitsetaimedest toataimedeni, kellele meeldib suvel ka korra nina õue pista.Photo by Cameron Smith on Unsplash
Sisearhitekt Birgit Jaanus on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri ja mööbli disaini osakonna.
Tema töökogemus erinevates arhitektuuribüroodes on loonud temast sellise sisearhitekti nagu ta täna on. Ta hindab Tiiu Truusilt saadud kogemusi, sise- ja välisruumi põimimise tarkust HGA-s ning osakonna juhtimise võimalust Arhitekt 11-s. Lisaks on tal ettevõtluskogemus tootedisaini ja taimedega Arkiplanti nime all. Viimased 4 aastat on ta vabakutseline sisearhitekt. 

Kui tunned, et vajad abi õige väliruumi lahenduse loomisel, siis võivad sulle huvi pakkuda koostöös Birgitiga loodud terrassialade kujundamise paketid.

Tutvun pakettidega

Anna teada soovist sisearhitekti oma terrassiala planeerimisse kaasata

info@livoutdoor.eu
6 888 617

v
õi kirjuta otse sisearhitekt Birgit Jaanusele
birgitjaanus@gmail.com
instagram
@kohal_studio


Liitu uudiskirjaga

Ole teadlik trendidest, pakkumistest ja uutest toodetest

Tutvu meie 2024. aasta välimööbli kataloogiga