Kevadet nautima - 3 nippi terrassiala sisustamiseks — Liv Outdoor

Kevadet nautima - 3 nippi terrassiala sisustamiseks

Sisearhitekt Birgit Jaanusel on silmapaistev kogemus inspireerivate ning inimesi rõõmustavate sise- ja väliruumide loomisel. Palusime, et ta jagaks meie jälgijaskonnaga, mida on kõige olulisem silmas pidida väliala sisustamisel. Olgu selleks korteri rõdu või suur aed - soovitatud 3 lihtsat küsimust võiksid läbi mõelda kõik, kellel natukenegi väliruumi nautimiseks on.

Milline luksus on astuda otse oma eluruumidest õue! Olgu selleks siis väike rõdu või aed. Igal juhul on õues viibimisel meie tervisele hea mõju. Näiteks hommikune kokkupuude päikese või loomuliku valgusega on vaimsele tervisele sama oluline, kui enne magama minekut ekraanidest hoidumine. Valgus annab kehale märku, et on aeg tegudeks ja meie sisemised protsessid saavad hoo sisse. Väga olulised mõjutajad on ka värske õhk ning loodusega kokkupuude. Isegi linnakorteri aknast saab jälgida puhkevaid pungi või linnukeste askeldamist. Mida rohkem aega õues ja loomuliku valguse käes veedame, seda parem. Igapäevaseid askeldusi tehes ei pruugi alati meelde tulla, et kasvõi 5 minutit hommikul terrassi peal kohvi juua annaks meie heaolule palju juurde. Kuidas siis teha nii, et õues viibimine oleks nii meeldiv, et see muutuks igapäevaseks elu osaks? Ma olen seda usku, et ruum võib meie harjumusi mõjutada ning jagan mõned ideed, kuidas väliruum saaks olla selline, et alati kutsuks õues olema.


MÕTLE, MIDA SA PÄRISELT ÕUES TEHA SOOVID

Me ei ole kõik ühesugused ning meie motivatsioon tuleb meile erinevatest allikatest. Kelle jaoks on oluline aeg iseendaga hommikul kohvi või teed juues; kes armastab õhtuti külalisi mitmekäiguliste söömaaegadega kostitada; kelle jaoks on olulisim pealelõunane aeg laste ja loomadega mängides või hoopis taimedega tegeledes. Oma väliruumile mõeldes võiks arvestada, et oleksid loodud tingimused just selleks meelistegevuseks, siis on tõenäosus seda teha ka suurem.

ÕPI OMA RUUMI TUNDMA

Siselahendused kipuvad olema tähtsamad kui väliruum ning selle kujundamiseni jõutakse oluliselt hiljem. See polegi ehk nii halb, kui seda aega, mil õu seisab tühjana, hästi ära kasutada. Nimelt on väga kasulik teada, kus ja millal on päike või kust puhuvad põhiliselt tuuled. Läbi erinevate aastaaegade võib see meie kliimas päris palju muutuda ning oma terrassi või rõdu jälgides õpid sa tundma, kuhu panna tuule- või hoopis päikesevari; kus istuda hommikul ja kus õhtul. Kui päike isegi otseselt rõdu ei mõjuta, siis saab arvestada sealt avanevaid vaateid ning samuti saab loodust ise juurde tuua taimede näol, kui mitte midagi rohelist läheduses ei paista.

LOO TINGIMUSED OMA MEELISTEGEVUSTEKS


Kui tead, mida sa tahaksid õues teha ja kus miskit võiks asetseda, siis lõpuks saab ruumi luua sobiliku mööbli, valguse ja muude detailidega. Hommikusesse kohvinurka paigutada mugav tool teki või isegi soojuslambiga. Õhtusesse päikesesse tulease söögilaua ning hubase valgustusega ajaks, mil päike juba loojas. Laste mudaköök planeerida tuulevaiksesse nurka, mis ei oleks ka otsese südasuvise päikese käes. Vajadusel lisada katusealuseid ning tuuletakistusi. Ma olen seda meelt, et ei ole halba ilma, vaid valed riided ning siinjuhul ka ehk valed ruumilahendused. Õues saab aega veeta igal aastaajal, kui on loodud tingimused ning mida rohkem me siseruumidest hoidume, seda tervemad me oleme.


Sisearhitekt Birgit Jaanus on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri ja mööbli disaini osakonna.

Tema töökogemus erinevates arhitektuuribüroodes on loonud temast sellise sisearhitekti nagu ta täna on. Ta hindab Tiiu Truusilt saadud kogemusi, sise- ja välisruumi põimimise tarkust HGA-s ning osakonna juhtimise võimalust Arhitekt 11-s. Lisaks on tal ettevõtluskogemus tootedisaini ja taimedega Arkiplanti nime all. Viimased 4 aastat on ta vabakutseline sisearhitekt.


Kui tunned, et vajad abi õige väliruumi lahenduse loomisel, siis võivad sulle huvi pakkuda koostöös Birgitiga loodud terrassialade kujundamise paketid. 

 Tutvun pakettidega 

Anna teada soovist sisearhitekti oma terrassiala planeerimisse kaasata

info@livoutdoor.eu
6 888 617

v
õi kirjuta otse sisearhitekt Birgit Jaanusele
birgitjaanus@gmail.com
instagram
@kohal_studio

Kasutatud pilt: Markus Spiske (Unsplash)Liitu uudiskirjaga

Ole teadlik trendidest, pakkumistest ja uutest toodetest

Tutvu meie 2024. aasta välimööbli kataloogiga